A Balassagyarmati Fegyház és Börtön elítéltjei a 2018-as évben 146 ezer pár lábbelit, 42 ezer pár munkavédelmi kesztyűt és 69 ezer darab bőrterméket készített az Ipoly Cipőgyár Kft. üzemcsarnokában.
Hajdú-Bihar Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
A Hajdú-Bihar Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet nyári táborának második napján a gyerekek igazi katonai élményekkel gazdagodtak. A Debrecen helyőrségben katonai bemutató várta a táborozókat, ahol testközelből ismerkedhettek meg a katonai élet sajátosságaival.
A Hajdú-Bihar Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet idén első alkalommal szervezett nyári tábort az ott dolgozók gyermekeinek, mely azonnal hatalmas sikert aratott. A hétfői nyitónapon 21 izgatott gyermek vágott bele a kalandokba a debreceni bv. intézet falai között.
Gyenge István Zsigmond címzetes büntetés-végrehajtási alezredes, a Büntetés-végrehajtás V. számú Agglomerációs Központja alárendeltségébe tartozó Hajdú-Bihar Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet Műszaki és Ellátási Osztályának főelőadója, több mint három évtizedes, példaértékű szolgálatot tudhat maga mögött a magyar büntetés-végrehajtási rendszerben. Pályafutását a folyamatos fejlődés, a sokoldalú tapasztalatszerzés és a hivatás iránti rendíthetetlen elkötelezettség jellemezte.
A Hajdú-Bihar Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet is képviseltette magát online: Mészáros Barna börtönlelkész hét fogvatartottal együtt csatlakozott az imanaphoz, kihasználva a digitális kapcsolódás előnyeit a lelki támaszadásban.
A 2024-es Lovas Bálint Emlék Horgászverseny győztese, a Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön rendezte idén a XXVIII. alkalommal megrendezett, immár hagyományos Lovas Bálint Emlék Horgászversenyt. A büntetés-végrehajtás legnagyobb és legrégebbi múltra visszatekintő horgászeseményének a Székely Őzetanya adott otthont, ahol a verőfényes, ám szeles időjárás ellenére is izgalmas megmérettetésre került sor.
Az EFOP_PLUSZ-3.1.1-24-2024-00001 azonosító számú, „Társadalmi kohéziót erősítő komplex bűnmegelőzési és reintegrációs program” keretében 2025. június 10-én a Debreceni Szakképzési Centrum középiskolás tanulói egy bűnmegelőzési előadással egybekötött intézetlátogatáson vehettek részt a debreceni börtönben.
A Hajdú-Bihar Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet a 130 éves fennállását ünneplő programsorozatát egy ünnepélyes állománygyűléssel zárta le. Az esemény nem csupán a jubileumi rendezvények méltó lezárása volt, hanem alkalom arra is, hogy az intézet vezetése és a személyi állomány közösen tekintsen vissza a múltra, értékelje a jelent, és előretekintsen a jövő feladataira.
Pedagógusnap alkalmából, 2025. június 5-én ünnepélyes keretek között köszöntötték a büntetés-végrehajtás azon kollégáit, akik kiemelkedő munkájukkal hozzájárulnak a fogvatartottak neveléséhez és reintegrációjához. Az eseményen dr. Tóth Tamás bv. altábornagy, a büntetés-végrehajtás országos parancsnoka nevében Schmehl János bv. vezérőrnagy, az országos parancsnok biztonsági és fogvatartási helyettese adta át az elismeréseket.
Pünkösdhétfőn különleges istentiszteletre került sor a Hajdú-Bihar Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben, ahol a fogvatartottak a Szentlélek kiáradására és az egyház születésnapjára emlékeztek. Az esemény a remény és a megújulás üzenetét hordozta, különösen azok számára, akik a rácsok mögött keresik a lelki feltöltődést.
A hétvégén különleges motoros túrára indult egy csapat debreceni börtönőr, akik a szürke falak és a szigorú szabályok világát cserélték fel a szabadság és a benzingőz illatára. Az úticél ezúttal Tokaj volt, a történelmi borvidék, ahová nyolc motor dübörgött a reggeli napsütésben.















