A fogvatartottak részt vesznek a börtönök fenntartásában: ők végzik a felújítási, karbantartási munkákat, dolgoznak a mosodákban, a konyhákban és takarítják a körleteiket.
Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
2021. szeptember 13-tól indul a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bv. Intézetben az EFOP 3.7.1-17-2017-00001 azonosító számú „Aktívan a tudásért” projekt, melynek keretében 15 fő fogvatartott részére első körben digitális kompetencia-fejlesztő programot valósítanak meg 150 órában.
Intézetünkben 2021. szeptember 7-én került sor a Belügyminiszter Úr ünnepi parancsának kihirdetése és a Szent Adorján-napi helyi elismerések ünnepi keretek közötti átadására.
Idén is eljutott Nyíregyházára az az országos hírű rendezvény, mely színvonalával kiemelkedik a hazai kulturális események soraiból.
Dr. Kozma Ákos 2021. július 29-én a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben tett hivatalos látogatást.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Büntetés-végrehajtási Intézetben jelentős felújítások történtek az elmúlt hónapokban. A körletépület Bocskai utca felőli arculata újult meg.
A defibrillátor életmentő eszköz, de nem pótolja az újraélesztést.
Az országos férőhelybővítési program keretében április 19-én új zárkákat adtak át a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben. A munkálatok jelentős részét fogvatartottak végezték.
A reintegráció a fogvatartottak és a társadalom számára egyaránt kiemelkedő jelentőségű.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben a munkakörülmények javítását célzó intézkedések közé tartozott több új irodai, illetve konyhai eszköz beszerzése, valamint a régi nyílászárók helyett is újakat kapott az intézet.
A nyíregyházi büntetés-végrehajtási intézet előtt október 22-én nem csupán az 1956-os forradalom és szabadságharc eseményeire és áldozataira emlékeztek, hanem ünnepi program keretében felavatták vitéz Kovács István nemzetőr főhadnagy emléktábláját is.















