1772. szeptember 4-én nyílt meg a szempci fenyítőház, az első központi büntetés-végrehajtási intézet Magyarországon.
Baranya Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
Elítéltek kertészkedtek a tavaszi napsütésben, a pécsi börtön belső udvarán lévő rózsakertben.
A XII. Komlói Nemzetközi Kolbásztöltő Fesztiválon a Baranya Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet csapata is részt vett.
A 2022/23-as tanévben indult a festő-mázoló-tapétázó szaktanfolyam, amelyre 16 fogvatartott iratkozott be. A részt vevő fogvatartottak közül ez idáig 4 fő szabadlábra került. Az első félév végén írásbeli és gyakorlati vizsgára került sor.
2022. december 22-én került sor a karácsonyi ünnepi szentmisére, amelyet Pál Tamás református lelkész celebrált a Baranya Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben.
A Baranya Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben 2022.12.15.-én Farsang Tamás bv. dandártábornok úr, a büntetés-végrehajtás országos parancsnok gazdasági és informatikai helyettese jelenlétében látogatást tett Dr. Kozma Ákos úr, az Alapvető Jogok Országgyűlési Biztosa, a Biztosi Kabinet munkatársa és személyi titkára Borbély Csenge, valamint a Nemzeti Megelőző Mechanizmus delegációja Dr. Pálfi Nándor és Dr. Mézes Norbert.
Az EFOP-1.3.3.-16-2016-00001 azonosítószámú „Fogvatartottak reintegrációja” című kiemelt projekt keretében jelentős szerepe van a fogvatartottak bevonásával szervezett jóvátételi programnak, amelyre a Baranya Vármegyei Gyermekvédelmi Központ Pécsi Gyermekotthonában került sor az ott élő gyermekek mindennapi életkörülményeinek javítása érdekében 2022. augusztus 16-17 között.
Az intézet egészségügyi szakterülete az idei évben is megszervezte a személyi állomány tagjai részére az éves látásvizsgálatot.
2021. szeptember 23-án a Baranya Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet adott otthont a Református Börtönlelkészi Szolgálat IV. találkozójának, ahol az ország több intézetéből érkeztek a résztvevők.
A gimnáziumi 9. osztály tanulói 2021. szeptember 20-án ültek be az iskolapadba. A kontaktórás képzést 28 letartóztatott fogvatartott kezdte meg, akik hetente három napon, napi 6 órában tanulnak, dolgozatokat írnak, felelnek.
A Baranya Vármegyei Önkormányzat Közegészségügyi, Narkomán Fiatalokat Gyógyító- Foglalkoztató Integrált Drogterápiás Intézet (INDIT) Közalapítvány az idei évben is megszervezte és lebonyolította a fogvatartottak szűrővizsgálatát, a Baranya Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben, a hepatitis C vírussal (HCV) fertőzött betegek kiszűrése érdekében, a fogvatartottak körében.














