1896. október 27-ei alapítása óta a Budapesti Fegyház és Börtön speciális funkciója a bv. intézetek közötti fogvatartotti szállítások, mozgatások biztosítása, ebből ered köznyelvi elnevezése is. A „Gyűjtő” napjainkban is az országos körszállítások helyszínéül szolgál, amelyek alkalmával hétfőnként az ország összes bv. intézetéből közel 1500 fogvatartottat szállítanak ide, hogy aztán továbbszállítsák őket a célintézetekbe.
Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
A tavalyi évben megtartott szakmunkásképző tanfolyam sikerére való tekintettel, az idén újra szakmára oktatja a fogvatartottakat a nyíregyházi börtön.
Mindenszentek ünnepének közeledtével a temetkezési vállalatok igyekeznek megszépíteni a temetők környezetét.
A Nyíregyházi börtön „lakói” is megemlékeztek az 1956-os forradalomról és az azt követő szabadságharcról.
Augusztus 20-án az államalapításra és az államalapító Szent István királyra emlékeztek a fogvatartottak is.
Az ítélkezési szünetet kihasználva 2017. augusztus14-18. között ismét tartalmas programokon vehettek részt a nyíregyházi börtön fogvatartottjai.
2017. augusztus 7. és 11. között immár hagyományosan szerveztek „egészséghetet” a Szabolcs-Szatmár Bereg Megyei Büntetés-végrehajtási Intézetben.
2017. július 28-án 27 fő újonnan végzett büntetés-végrehajtási felügyelő kezdte meg a munkát a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben.
Vallási témájú előadások, zenés tanúságtétel, filmvetítés. Ilyen és ehhez hasonló programokkal vette kezdetét a vallási hét a nyíregyházi börtönben.
Megújult a nyíregyházi börtön aggregátor udvara. A személyi állomány részére egy teljesen új pihenő-, tartózkodó helyiség került kialakításra az eddig kihasználatlan területen.






