A büntetés-végrehajtási szervezet részt vett az Ideiglenes Biztonsági Határzár első sorához szükséges elemek legyártásában, és a Magyar Honvédséggel közösen részt vállalt annak megépítésében is. A második sor kerítés elkészítése viszont már teljes egészében a büntetés-végrehajtás feladata volt: a második kerítés szakembereink irányításával és összesen 700 fogvatartott munkáltatásával határidő előtt, már 2017 tavaszára befejeződött.
Pálhalmai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
Házigazdaként a Pálhalmai Országos Bv. Intézet és az Agrospeciál Kft. szervezte meg az idei évi Regionális Kispályás Labdarúgó Bajnokságot.
Kétéves szakmaképzések zárásaként egy napon került sor intézetünkben a szakács és a burkoló szakmák záróvizsgáira.
A közbiztonsági rendezvénysorozat részeként, intézetünk is részt vett a városban megrendezett kék-lámpás napon, ahol toborzással egybekötve a város lakossága bepillantást nyerhetett a tevékenységünkbe, valamint a társszervek tevékenységébe is.
Intézetünk 2022. május 20-án ünnepélyes keretek között köszöntötte Pesti Csilla volt bv. alezredes, nyilvántartási osztályvezetőt, aki 22 év után egészségügyi probléma miatt távozott az intézettől.
Öt büntetés-végrehajtási intézet 5 kutyavezetőjének és 5 növendék szolgálati kutyájának képzése kezdődött meg intézetünkben.
Az EFOP-1.3.3.-16-2016-00001 azonosító számú, „Fogvatartottak reintegrációja” című kiemelt projekt keretében a Pálhalmai Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben „munkaszocializációs”projektelem indult, melynek célja, hogy már a börtönben megkezdődhessen a felkészülés a szabadulás utáni elhelyezkedésre.
Intézetünkben a Dunaújvárosban működő rendvédelmi szervek bevonásával, önkéntes alapon lehetett vért adni a Magyar Vöröskereszttel közösen szervezett véradáson.
A tavalyi év során Pálhalma központi térről a balesetek és a károkozások megelőzésére ki kellett vágni 7 db fát, melyek már elöregedtek, veszélyessé váltak.
A Pálhalmai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet és a Pálhalmai Agrospeciál Kft. munkatársai közös toborzást tartottak a dunaújvárosi Park Centerben április 14-én. A kellemes tavaszi időjárás remek alkalom volt, hogy végre a szabadtéri toborzó programokkal is elinduljunk.
Április elejétől intézetünkben kihelyezett képzés keretében 20 fő hivatásos kolléga kezdte meg tanulmányait.










