A pünkösdi ünnepre készülés keretében 2025. június 4-én, Pál Tamás börtönlelkész szervezésében, aki „civilben” a Pécs-Kelet-Mecseki Református Missziói Egyházközség tagja, a gyülekezet zenekarából Komor Csaba lelkipásztor vezetésével hat fő érkezett, hogy a Baranya Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet új imatermében zenés áhítatot tartsanak a fogvatartottak részére.
Csengeri Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
Pártfogó felügyelők látogattak el június elején a Bács-Kiskun Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet anya-gyermek részlegére, hiszen a büntetés-végrehajtási intézetek falain túl is létezik az újrakezdés lehetősége – ebben játszik kulcsszerepet a pártfogó felügyelő munkája.
Burkoló ágazati vizsgát tettek június 4-én a fogvatartottak, ezzel befejeződött kétéves képzésük, melynek során a vizsgázók elméleti és gyakorlati tudásukról is számot adtak, hiszen az oktatás hatékony eszköz a fogvatartottak társadalmi visszailleszkedésének elősegítésében.
A Pannon Oktatási Központ Gimnázium, Szakgimnázium, Technikum, Szakképző Iskola és Általános Iskola közreműködésével, a Közép-dunántúli Országos Büntetés-végrehajtási Intézet baracskai objektumában 2025. május 30-án rendezték meg a burkoló szakma záróvizsgáját.
Tizenöt fogvatartott hosszabbította meg személyi igazolványa érvényességét a kormányablakbuszán, amely 2025. június 3-án érkezett a Kalocsai Fegyház és Börtönbe.
A hétvégén különleges motoros túrára indult egy csapat debreceni börtönőr, akik a szürke falak és a szigorú szabályok világát cserélték fel a szabadság és a benzingőz illatára. Az úticél ezúttal Tokaj volt, a történelmi borvidék, ahová nyolc motor dübörgött a reggeli napsütésben.
Különleges sporteseménynek adott otthont Debrecen, ahol először rendeztek úgynevezett Backyard jellegű futóversenyt – és már az első alkalommal is rendkívüli teljesítmény született. A megmérettetés győztese Molnár Ádám bv. törzszászlós, a Hajdú-Bihar Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet főfelügyelője lett, aki példamutató kitartással teljesítette a kihívást és végül az első helyen zárta a versenyt.
Az elmúlt hetekben az évszaknak megfelelő csapadék hullott a Nagyfa-Alföld Kft. 670 hektáros termőföldjein, ahová a tavasz kezdetén elvetették a napraforgó, cirok, kukorica, és a szója magját.
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben 2025. május 30-án végrehajtásra került a személyi állomány oktatása.
A Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben a 2024/25-ös tanévben egy fogvatartott jelentkezett érettségi vizsgára. Ő a Budapesti Fegyház és Börtönben ad számot tudásáról.














