A Richter Egészségváros program keretében 2025. május 10-én egész napos szűrővizsgálatokon vehettek részt állománytagjaink.
Csengeri Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
Kenyeres-Makai Judit c. bv. főtörzsőrmester szabadidejében catania fonalat vesz a kezébe és csodálatos amigurumi figurákat készít.
Május 15-én egy különleges és elgondolkodtató látogatás valósult meg a Pálhalmai Büntetés-végrehajtási Intézet mélykúti objektumának falai között, amikor a Német Evangéliumi Börtönmisszió (NEBM) 20 fős csoportja ellátogatott az intézménybe, hogy lelki segítséget és reményt hozzon a fogvatartottak számára. Az esemény célja között szerepelt, hogy a misszió a keresztény értékrend alapján támogassa a börtönben élőket, miközben lehetőséget ad arra, hogy a rabok a vallás és a közösség erejével új perspektívákat találjanak életükben.
A Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtönben ünnepelte meg a Börtöncursillos Titkárság 2025. május 5-én az első magyarországi börtöncursillo 10 éves évfordulóját.
Az Európai Igazságügyi Képzési Hálózat (EJTN) keretében megvalósuló angol munkanyelvű általános csereprogram részeként 2025. május 12-én a Legfőbb Ügyészség által delegált magyar és külföldi ügyészeket látott vendégül a főváros. A program célja az együttműködés erősítése, a különböző igazságügyi rendszerek megismerése, valamint a szakmai tapasztalatcsere elősegítése.
2025. május 14-én különleges esemény színhelyévé vált a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézet III. objektumának kápolnája. A Magyar Evangéliumi Börtönmisszió szervezésében egy 24 főből álló német börtönmissziós csoport érkezett látogatóba, hogy egy közel kétórás lelki program keretében szolgáljon a fogvatartottak felé. A rendezvény nemcsak spirituális élményt nyújtott, hanem a hit és az emberi kapcsolódás erejét is megmutatta a falakon innen és túl.
Bűnmegelőzési céllal látogatták meg május 15-én a Kalocsai Fegyház és Börtönt az Esztergomi Speciális Gyermekotthoni Központ, Általános Iskola és Szakiskola lakói és kísérőik.
A Közép-Dunántúli Országos Büntetés-végrehajtási Intézetbe látogatott a Magyar Evangéliumi Börtönmisszió, valamint intézetünk lelki pásztora szervezésében német börtönmissziós csoport.
Fergeteges, hajnalig tartó bált szervezett a személyi állományi tagok részére a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet és a Nyír Bv. Egyesület. A rendezvényt intézetünk parancsnoka, Juhász Mihály bv. őrnagy nyitotta meg, aki köszöntötte a résztvevőket. Örömét fejezte ki arra vonatkozóan, hogy az állománytagok közül sokan megjelentek.
,,Minden nap az anyák napja" - szokták mondani, de rohanó világunkban ez a nap a legszebb alkalom arra, hogy köszönetet mondjunk azoknak, akik életet adtak nekünk, gondoskodtak rólunk.














