A büntetés-végrehajtási szervezet legmagasabb kitüntetése a belügyminiszter által alapított és adományozott Szent Adorján Érdemjel.
Csengeri Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
Az elmúlt napokban lehullott jelentős mennyiségű hó következtében az Intézet területén is szükségessé vált a közlekedés biztonságának folyamatos fenntartása.
A hirtelen jött intenzív havazás Debrecent is komoly feladat elé állította. A Hajdú-Bihar Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet ezúttal is példát mutatott a társadalmi felelősségvállalásból: a fogvatartottak bevonásával kezdték meg az intézet környéki járdák megtisztítását.
Az országszerte kialakult havazásra tekintettel a büntetés-végrehajtási intézetekben elhelyezett fogvatartottak is segítenek a börtönök körül a hó eltakarításában.
2026-ban is nagy lendülettel folytatódik a duális képzés a Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben.
KASSA – Amikor a hivatásos szolgálat és az ünnepi hangulat találkozik: a Hajdú-Bihar Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet munkatársai a közelmúltban Szlovákia egyik legszebb adventi forgatagába, a kassai karácsonyi vásárba látogattak el. A kiküldetés során a debreceni börtönőrök nemcsak a várost, hanem szlovák kollégáik vendégszeretetét is megismerhették.
Az új esztendő kezdetén is megmutatkozott, hogy a segítség és az emberség ott is jelen van, ahol sokan nem is gondolnák.
A Szentháromságú Mindenható Isten önmagát ajándékozta a Fiában, Krisztusban a bűnös emberiségnek 2000 évvel ezelőtt Betlehemben, hogy ekkor megszülető fia - Jézus - helyettünk lerója adósságaink a golgotai kereszten. Erre emlékezve ajándékozunk karácsonykor, amikor Krisztus születését ünnepeljük.
A Kiskunhalasi Országos Bv. Intézetben 2025 decemberében ünnepélyes keretek között köszöntötte az intézet vezetése azokat a kollégákat, akik az év folyamán betöltötték 50., illetve 60. életévüket.
A Budapesti Fegyház és Börtönben 2025.12.24-én ünnepi istentiszteletre került sor, amelyen 31 fő elítélt vett részt. Az alkalom különleges jelentőségét az adta, hogy a szentmisét Dr. Fábry Kornél, a Magyar Katolikus Egyház Esztergom–Budapesti Főegyházmegyéjének segédpüspöke tartotta.
KASSA / DEBRECEN – Hivatalos együttműködési megállapodást kötött a Hajdú-Bihar Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet és a Kassai Büntetés-végrehajtási Intézet. A dokumentumot Marek Kristan bv. ezredes, kassai igazgató és Fazekas László bv. alezredes, debreceni parancsnok írta alá. A látogatás nemcsak a diplomáciai kapcsolatokról, hanem a modern börtönügyi megoldások gyakorlati tapasztalatcseréjéről is szólt.














