„Pelso-2017” néven a Veszprém Megyei Védelmi Bizottságban együttműködő szervezetek közös gyakorlatot hajtottak végre Veszprémben.
Csengeri Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
A dunapataji önkormányzatnak segített 14 fogvatartott három napon keresztül.
Folyamatos és kiemelt feladat a büntetés-végrehajtási szervezet számára – a fogvatartottak sikeres reintegrációjának elősegítése érdekében – a munkáltatási tevékenység bővítése, a jogerős szabadságvesztésüket töltő elítéltek munkába történő bevonása.
Versenybe szálltak az északi régió büntetés-végrehajtási intézetei a "Tisza Kupa" elnyeréséért.
2017. június 26-án Benkovics Tamást köszöntötte hatvanadik születésnapja alkalmából a személyi állomány nevében Nagy István bv. ezredes, intézetparancsnok.
Intézetünk csapata az előkelő negyedik helyen végzett az Országos Járőr Bajnokságon.
Megújította együttműködési megállapodását a Nyíregyházi Törvényszék és a Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézet.
Makai Soma a győri Bercsényi Miklós Közlekedési és Sportiskolai Szakgimnázium és Szakközépiskola tanulója részt vett az országos rendészeti szakmai versenyen, amelyen kimagasló eredményt ért el.
2017. június 24-én három elítélt részesült kimaradás jutalomban, amely lehetőséget adott arra, hogy a 15. alkalommal megrendezésre kerülő „Múzeumok Éjszakája” kulturális programba, még ha rövid időre is, de bekapcsolódhassanak.
Tanévzáró ünnepséggel fejeződött be a 2016/2017-es tanév a Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben, melynek során első alkalommal érettségi bizonyítványok kiosztására is sor került.












