Dr. Tóth Tamás bv. altábornagy, a büntetés-végrehajtás országos parancsnokának nevében Schmehl János bv. vezérőrnagy, az országos parancsnok biztonsági és fogvatartási helyettese 2025. június 30-án, Semmelweis-nap alkalmából köszöntötte a jutalmazott kollégákat és elismeréseket adott át.
Csengeri Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
Közös rajzzal mondtak köszönetet a Bács-Kiskun Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet anya-gyermek részlegén a női fogvatartottak, július 1-én, az egészségügy napján a részlegen dolgozóknak.
Szokatlan „látogatók” igényeltek sürgős segítséget a közelmúltban a büntetés-végrehajtás különböző intézeteiben. A szóban forgó kisállatok bár megszokottak az ember környezetében, ideális élettérnek mégsem nevezhető számukra a börtönkörnyezet. A jószándékú bv-seknek köszönhetően két fészeklakó és egy süni kapott új esélyt az életre. Külön öröm, hogy egy korábbi mentésnek is beérett a gyümölcse…
A Büntetés-végrehajtási Szervezet Oktatási, Továbbképzési és Rehabilitációs Központja, valamint a Márianosztrai Fegyház és Börtön közös szervezésében 2025. június 25-én rendezték meg a már hagyománnyá vált Országos Járőrbajnokságot. Idén a legnagyobb kihívást a rekkenő hőség jelentette a résztvevők számára.
Az őszi káposztarepce betakarításával kezdődött június negyedik hetében az aratás a Nagyfa - Alföld Kft. több száz hektáros termőföldjén, ahol a kézimunka igényes növényeket elítéltek gondozzák.
A Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet harmadik alkalommal csatlakozott a Múzeumok éjszakája rendezvénysorozathoz. A vasi vármegyeszékhelyen a Savaria Múzeum által koordinált program részeként június 28-ára meghirdetett intézetlátogatáson két turnusban 171 ember vett részt.
Szakmai napon voltak a Kecskeméti SZC Gáspár András Technikum duális képzésén tanuló hallgatók június végén a Bács-Kiskun Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben, ahol tapasztalatot szerezhettek a börtön mindennapjairól és az ott dolgozók munkájáról.
A Kunszentmártoni Helytörténeti Múzeum szervezése által vettünk részt idén a Múzeumok Éjszakáján.
A Múzeumok éjszakája idén is számos különleges programmal várta az érdeklődőket Veszprémben, ám az este egyik legizgalmasabb eseményének ismét a Veszprémi Várbörtön adott otthont. A különleges helyszín ezúttal is exkluzív betekintést kínált a büntetés-végrehajtás zárt világába, méghozzá egyenesen a „rács mögül”.
Hatalmas érdeklődés kísérte a Balassagyarmati Fegyház és Börtön fennállásának 180. évfordulója alkalmából szervezett eseményt, amely a Múzeumok Éjszakája keretében valósult meg. Az programra közel 500 fő regisztrált, a meghirdetett időpontok már jóval korábban beteltek.














