A 2025. évi Váci Világi Vigalom rendezvénysorozatához csatlakozva különleges programmal várja az érdeklődőket a Váci Fegyház és Börtön: az ország egyik legrégebbi és máig működő büntetés-végrehajtási intézete július 19-én, szombaton 8:00 és 13:00 óra között nyílt napot tart.
Csengeri Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
2025. július 10. napján az Országos Gyermekvédelmi Szakszolgálat munkatársai és a rájuk bízott gyermekek intézetlátogatással egybekötött pályaorientációs és bűnmegelőzési célú előadáson vettek részt a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben.
Önismereti programon tréningezett tizenkét fogvatartott július 3-án, a Szegedi Fegyház és Börtön III. objektumában, Nagyfán. Az interaktív önismereti foglalkozás népszerű a szabadságvesztésüket töltők körében, amelyen 10 alkalommal találkoznak majd a résztvevők.
2025. július 5-én a „Hátsó füves világkupával” zárult az elmúlt három év futballmentő túráinak legnagyobb szabású tornája, melyen Ringer István, a Kazinczy Ferenc Múzeum igazgatója és a Pavlics Tamás börtönmúzeumi főelőadó májusi sorsolása alapján vettek részt a zempléni, zalai és szatmári főnix csapatok.
A nyári szünet a tűzoltók, a mentők, a rendőrök, a NAV, a honvédség és a büntetés-végrehajtás közös családi napjával indult Sátoraljaújhelyen.
Június 26. világszerte a kábítószer elleni világnap, melyet az ENSZ 1987-ben hozott létre azzal a céllal, hogy növelje a figyelmet a gyógyszerrel való visszaélés elleni küzdelem fontosságára. Az idei év kiemelt témája: “Break the Cycle. #StopOrganizedCrime”, mely a drogkereskedelem és szervezett bűnözés összefonódásának megtörését hangsúlyozza.
A Pálhalmai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet és a dunaújvárosi Szent Pantaleon Kórház évek óta fennálló, sikeres együttműködését erősítették meg július 9-én egy új együttműködési megállapodás aláírásával. Az eddig is jól működő szakmai kapcsolat megújítására a kórház főigazgatói váltása miatt volt szükség, hogy a továbbiakban is zökkenőmentesen biztosítható legyen a fogvatartottak szakszerű egészségügyi ellátása.
Nem mindennapi élményben volt része annak a 34 diáknak, akik két pedagógus kíséretében léptek be a Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézet vaskapuján még az elmúlt hónap végén. A záhonyi Kandó Kálmán Technikum és Dr. Béres József Kollégium tanulói érkeztek hozzánk és ismerkedtek meg a börtönélet valóságával.
Semmelweis Ignác születésének 207. évfordulójáról emlékezünk 1992 óta, minden év július 01-jén a magyar egészségügy napján, melynek alkalmából jutalmazási ünnepséget rendeztek meg, ezzel megköszönve az egészségügyi dolgozók szakmai munkáját.
Intézetünk örömmel vette a Derecskei I. Rákóczi Györgyi Gimnázium, Technikum és Kollégium főigazgatójának megkeresését miszerint szeretnék, hogy diákjaik a Büntetés-végrehajtás Egészségügyi Központba töltsék a 2024/2025. tanévben teljesítendő nyári szakmai gyakorlatukat.














