A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben is fontos a rendszeres látásvizsgálat a súlyosabb látás romlásmegelőzés érdekében.
Csengeri Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
A Békés Vármegyei Büntetés- Végrehajtási Intézet munkatársai is meghívást kaptak a békéscsabai repülőtérre, a XXIII. Honvédelmi Haditorna Verseny megyei fordulójára október 13-án. A fordulón középiskolások mérettették meg magukat négyfős csapatokkal.
A Pálhalmai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet adott otthont a Fejér Vármegyei Területi Védelmi Bizottság 2024. október 24-ei soros, őszi ülésének. A bizottsági munka gördülékeny végrehajtásához intézetünk a helyszín biztosításával nyújthatott segítséget.
Pályaorientációs napon volt a Békés Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet műveleti csoportja a Nemes Tihamér Technikum és Kollégiumban, amelynek során a tanulók megismerkedhettek a börtönőrök feladataival, felszerelésükkel, és betekintést nyerhettek a börtönkörnyezetbe.
A Pálhalmai Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben is megemlékeztek az 1956-os forradalom és szabadságharc hőseiről. Az objektumokban tematikus programokat szervezetek.
Nemzeti ünnepünk, október 23-a alkalmából a büntetés-végrehajtási szervezet központi jutalmazási ünnepségén dr. Tóth Tamás bv. altábornagy, a büntetés-végrehajtás országos parancsnoka elismeréseket adott át a jutalmazott állománynak. Munkatársaink röviden meséltek az idáig vezető útról.
Közel ötezer fiatal látogatott el október 5-6. között a békéscsabai Csaba Parkba, ahol a jelenlévő oktatási intézmények, cégek és munkáltatók mellett bemutatkozott a Békés Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet és a Szegedi Fegyház és Börtönt.
A Szegedi Fegyház és Börtönben minden évben megemlékeznek az 1956-os forradalom és szabadságharcról. Az intézet dísztermében október 24-én, Matovics Csaba bv. ezredes, parancsnokhelyettes huszonhat dolgozónak adott át jutalmat, a központi ünnepségen október 22-én, Budapesten négyen kaptak kitüntetést.
A Hajdú-Bihar Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet szakmai konzultációs napot szervezett 2024. október 25-én, a 2024-ben bekövetkezett törvényi változások egyeztetése érdekében. Az intézet a konzultációs napra a Debreceni Törvényszék bv. csoport bíróit hívta meg.
Az Állampusztai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet műveleti főfelügyelője is meghívást kapott a kunszentmiklósi Kecskeméti SZC Virágh Gedeon Technikum tagiskola Pályaszocializációs Napjára, aki korábban az iskolában végezte tanulmányait.














