Tégli László bv. törzszászlósnak, az I. Agglomerációhoz tartozó Veszprém Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet megbízott reintegrációs tisztjének két felvétele is szerepelt azon a kiállításon, amelyet az Európai Büntetés-végrehajtási Képző Akadémiák (EPTA) szervezete - szeptember 11-13. között megrendezett - konferenciáján tekinthettek meg a résztvevők. A rendezvényen a magyar büntetés-végrehajtási szervezetet az oktatási, továbbképzési és rehabilitációs központ személyi állományának tagja képviselte.
Csengeri Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
Az Állampusztai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet büszke azokra a munkatársakra, akik hosszú ideje teljesítenek szolgálatot a szervezetben. Köztük van Kothencz Jenő bv. alezredes, parancsnok-helyettes, aki már 32 éve dolgozik a büntetés-végrehajtásban. A büntetés-végrehajtási szervezet napján a Szent Adorján érdemérmet vehetett át a hivatásos állományban töltött ideje elismeréseként. Október 1-től pedig elköszönt az intézettől, nyugdíj előtti rendelkezési állományba vonult.
2024. október 7-én rendezték meg az I. Belügyi Drón Kupát. A színes programokkal tarkított esemény lehetőséget kínált arra, hogy a résztvevők megismerkedjenek az újabb technikákkal, megosszák egymással értékes tapasztalataikat és egyben összemérjék tudásukat. A versenyben a büntetés-végrehajtás csapata is megmérettette magát.
Meglátogathatták az Országházat októberben a Kiskunhalasi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet dolgozói, amely Magyarország egyik legjelentősebb és legimpozánsabb épülete. Ez nem pusztán szakmai, hanem kulturális és közösségi élményként is különleges alkalom volt az intézet munkatársai számára.
Az Európai Kiberbiztonsági Ügynökség (ENISA) minden év októberében megrendezi az Európai Kiberbiztonsági Hónapot (ECSM), melynek célja az edukáció, figyelemfelhívás a technikai eszközök biztonságos használatára, az online tér adatvédelmet, pénzügyi biztonságot veszélyeztető kockázataira, a felhasználói tudatosság elmélyítésére, valamint a biztonsági alapismeretek fontosságára.
Rendhagyó intézetlátogatás zajlott le a Somogy Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet és a Kaposvári Törvényszék együttműködésének jegyében, melynek során a törvényszék elnöke, bírái és külföldi bírók is ellátogattak a kaposvári börtönbe.
Közös együttműködési gyakorlatot hajtott végre a Nógrád Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság, a Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság, a Cserhát Mélységi Ellenőrzési Közterületi Támogató Alosztály és a büntetés-végrehajtás állománya a Balassagyarmati Fegyház és Börtönben.
1994. óta ünnepeljük Magyarországon is a Lelki Egészség Világnapját, melynek időpontja október hónap 10. napja.
2024. október 07-én a szoros együttműködésnek köszönhetően a Derecskei I. Rákóczi György Gimnázium, Technikum és Kollégium dolgozói szakmai kirándulás keretei között érkeztek a Büntetés-végrehajtás Egészségügyi Központba, hogy betekintést nyerjenek az intézet falai mögé.
2024. október 8-án a Katolikus Börtönlelkészi Kar - Berta Tibor katonai ordinárius vezetésével - Márianosztrán tartotta szakmai napját. Ez a nap a pálos kegytemplom és bazilika búcsúünnepe.














