A megyei intézet egyik zárkájában fogvatartottak dolgoznak azon, hogy a helyiség állapota a korábbiakhoz képest jelentősen javuljon. Felújítják a padozatot, festik a falat. Mindezt költségvetési munkáltatás keretében, a házi műhely dolgozói végzik. A munkavégzés felügyelet mellett történik.
Csengeri Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
Energetikai fejlesztéseket valósított meg az intézet a környezettudatosság jegyében.
A Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézet az elmúlt hétvégék alkalmával ismételten képviseltette magát a térség különböző városainak fesztiváljain.
Augusztus 20-án, a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságán tartott központi ünnepségen egyik kollégánk országos parancsnoki elismerésben részesült.
Újra IPA lövészverseny volt az intézet lőterén, 19 csapat vetélkedett, külföldi és hazai rendvédelmi „színekben”.
A nemzeti ünnep alkalmából műsorral készültek a női fogvatartottak.
Bővült a munkáltatási lehetőségek köre, ezentúl kutyaszájkosarak összeállítását végezhetik a Pálhalmai Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben. Terápiás foglalkoztatás gondoskodik arról, hogy minél szélesebb körben kapjanak munkalehetőséget a fogvatartottak.
2017. augusztus 7. és 11. között immár hagyományosan szerveztek „egészséghetet” a Szabolcs-Szatmár Bereg Megyei Büntetés-végrehajtási Intézetben.
A Szegedi Fegyház és Börtön Szent Jobb lator Kápolnájában augusztus 20-án az új kenyér áldásával kezdődött az ünnepi szentmise, majd a fogvatartottak versekkel, Szent Istvánról szóló történetekkel emlékeztek a jeles évfordulóra.







