2025. augusztus 03-án a Büntetés-végrehajtás Egészségügyi Központ, Biztonsági és Fogvatartási Ügyek Osztály, Fogvatartási Ügyek Alosztályának megbízott alosztályvezetője Munkácsy Zoltán bv. főhadnagy fiával, Zalánnal együtt vett részt a XXV. Bükk Hegyikerékpár Maratonon.
Csengeri Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
A Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön családbarát munkahelyként 2025. június 30 – 2025. augusztus 1. közötti időszakra hirdette meg nyári, egyhetes napközis táborait az állománytagok gyermekeinek.
Ismét meghívást kapott a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet a Kamasz Tanya Gyermek- és Ifjúsági Egyesülete által megrendezésre kerülő nyári táborba.
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben az elmúlt héten egészséghét keretében több program is megvalósult a kollégák egészségének megőrzése és támogatása érdekében.
A gyermekek mindig nagy örömmel vesznek részt olyan eseményen, ahol kollégáink négylábú társaikkal bemutatják, hogy milyen feladatokat kell végrehajtaniuk.
A zempléni honvédelmi táborba kapott meghívást kollégánk, aki a drónozás elméleti ismereteiről és gyakorlati alkalmazásáról tartott előadást a résztvevőknek.
Vannak szerelmek, amelyek úgy csapnak le, mint egy villám a derült égből – pont így történt ez a Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézet falai között is. Dankó Tamás bv. törzsőrmester, mb. műveleti főfelügyelő és Radics Evelin bv. törzsőrmester, szakápoló története nem hétköznapi. Kapcsolatuk gyökerei ugyanis egyenesen a szolgálati helyükön fonódtak össze.
A Hajdú-Bihar Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet nyári táborának negyedik, egyben záró napja is izgalmas és emlékezetes programokkal telt, méltóan koronázva meg a felejthetetlen hetet. A reggeli gyülekező után a gyerekek a Debreceni Tűzoltóságra látogattak, ahol betekintést nyerhettek a tűzoltók hősies munkájába. Megismerkedhettek a hatalmas tűzoltóautókkal és felszerelésekkel, sőt, még a fecskendőt is kipróbálhatták, ami hatalmas élményt jelentett a kicsiknek.
2024 decemberében már írtunk róla, hogy a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetben is elkezdődött a rendészeti ágazati képzésben résztvevő iskolák hallgatóinak oktatása.
Van, amikor nemcsak az egyenruha, hanem a szív is visel rendfokozatot. Így történt ez a napokban a Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben, ahol két madárfióka került életveszélybe.














