Folyamatosan zajlanak a felújítások intézetünkben. Az irodai részleg második emeletén eredetileg fotólaborként, majd gazdasági irattárként, legutóbb pedig raktárként funkcionáló helyiség került átalakításra.
Csengeri Országos Büntetés-végrehajtási Intézet
Sűrű füst gomolygott 35 évvel ezelőtt az Alföldi Bútorgyár egyik üzeme fölött, ahol rabok és felügyelők dolgoztak. Szeged egyik legnagyobb tüzéhez riasztották a tűzoltókat és a mentőket 1988. július 28-a délelőttjén a Cserzy Mihály utcai kárpitos csarnokhoz. A tragédiában a mentésben segédkező két felügyelő és egy fogvatartott vesztette életét. A hősökre emlékeztek július 25-én a Szegedi Fegyház és Börtönben.
2025. július 23-án egy különleges napra került sor a SilverKart Gokart Táborban: a Budapesti Fegyház és Börtön toborzó csapata látogatást tett a tábor fiatal résztvevőinél, hogy közelebb hozzák a büntetés-végrehajtás világát a 16-18 éves korosztályhoz.
Kihallgatás - taktikai képzés volt június végén az Állampusztai Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben a III. Agglomeráció Intézeteiből érkezett harmincnégy szakember számára.
A XXX. Váci Világi Vigalom kulturális eseményén 2025. július 19-én, immár harmadik alkalommal nyílt nap megrendezésével képviseltette magát a Váci Fegyház és Börtön. A kilátogató érdeklődők megismerhették a büntetés-végrehajtási szervezetet, a Váci Fegyház és Börtön működését, illetve a toborzás is szerepet kapott.
A Váci Országos Fegyintézet megnyitásának és az első fogvatartott befogadásának 170. évfordulója alkalmából konferenciát rendeztek a Váci Fegyház és Börtönben.
Az Ökumenikus Segélyszervezet Sátoraljaújhely telepszerű környezetében működtetett közösségi háza által szervezett érzékenyítő sporteseményen, idén ismét az intézet csapata szerepelt a legjobban.
Horváth Lajos ny. bv. ezredes volt parancsnokot 75. születésnapja alkalmából a büntetés-végrehajtás országos parancsnoka, a II. Agglomerációs Központ parancsnoka, a Somogy Vármegyei Bv. Intézet vezetősége és az intézet személyi állománya nevében köszöntötte Szabados Dávid bv. százados, mb. intézetparancsnok.
Kreditszerző program keretében készítettek az elitéltek memória kártyákat Gyulán, az év folyamán, ezzel fejlesztve alkotókészségüket. A memóri kártya készítés arra ösztönzi a résztvevőket, hogy a kreatív és intuitív agyféltekéjüket használják.
Az idei járőrbajnokságon a pécsi kollégák országos VI. helyezést, II. Agglomerációban pedig I. helyezést érték el, ezért Szabó András bv. alezrede, parancsnok az Agglomerációs Központ jóvoltából jutalmazta és elismerte a résztvevőket.














