A Balassagyarmati Fegyház és Börtön elítéltjei a 2018-as évben 146 ezer pár lábbelit, 42 ezer pár munkavédelmi kesztyűt és 69 ezer darab bőrterméket készített az Ipoly Cipőgyár Kft. üzemcsarnokában.
Büntetés-végrehajtás Egészségügyi Központ
A 2024/2025-ös tanévtől a büntetés-végrehajtási szervezet is bekapcsolódott duális képzőhelyként a rendészeti ágazati képzésben részvevő iskolák által folytatott rendészeti technikus szakmairányú képzésbe. A duális képzés 2024. december 02-án vette kezdetét a Berettyóújfalui Szakképzési Centrum Bessenyei György Technikum diákjaival, amely 2025. március 02-val zárult. Az intézetünkben zajló képzést követően visszatértek az iskolába, ahol a tanév végén sikeres vizsgát tettek, amellyel megszerezték az érettségi bizonyítványt és a közszolgálati technikusi vizsgát is.
A Büntetés-végrehajtási Szervezet Napja alkalmából szakmai munkájának elismeréséül a Bünetés-végrehajtás Egészségügyi Központ állományába tartozó kollégák jutalmazásban részesület.
2025. szeptember 6-án került megrendezésre a büntetés-végrehajtási szervezet védőszentje, Szent Adorján nap alkalmából a szervezet országos családi napja, melynek Budapesten a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika Campusához tartozó Orczy kert adott helyet.
2025. augusztus 04-08. között immár negyedik alkalommal rendezte meg nyári gyermektáborát a Büntetés-végrehajtás Egészségügyi Központ az intézet személyi állomány 6-14 év közötti gyermekeinek részére.
2025. augusztus 03-án a Büntetés-végrehajtás Egészségügyi Központ, Biztonsági és Fogvatartási Ügyek Osztály, Fogvatartási Ügyek Alosztályának megbízott alosztályvezetője Munkácsy Zoltán bv. főhadnagy fiával, Zalánnal együtt vett részt a XXV. Bükk Hegyikerékpár Maratonon.
2025. július 28-án a Büntetés-végrehajtás Egészségügyi Központ személyi állománya részére állományi fórum került megszervezésre.
Semmelweis Ignác születésének 207. évfordulójáról emlékezünk 1992 óta, minden év július 01-jén a magyar egészségügy napján, melynek alkalmából jutalmazási ünnepséget rendeztek meg, ezzel megköszönve az egészségügyi dolgozók szakmai munkáját.
Intézetünk örömmel vette a Derecskei I. Rákóczi Györgyi Gimnázium, Technikum és Kollégium főigazgatójának megkeresését miszerint szeretnék, hogy diákjaik a Büntetés-végrehajtás Egészségügyi Központba töltsék a 2024/2025. tanévben teljesítendő nyári szakmai gyakorlatukat.
2025. június 26-án a Büntetés-végrehajtás Egészségügyi Központ adott helyet a Berettyóújfalui Szakképzési Centrum, Bessenyei György Technikum közszolgálati technikus tagozatán tanuló diákok 2024/2025. tanév végi nyári gyakorlatának lebonyolításához.
2025. június 25-én rendezték meg a 2025. évi Országos Járőrbajnokságot a Büntetés-végrehajtás Oktatási, Továbbképzési és Rehabilitációs Központja valamint a Márianosztrai Fegyház és Börtön szervezése által, melyen a Büntetés-végrehajtás Egészségügyi Központ is képviseltette magát.















